Sestava: M.Grošov (Koukal, Benda) - Leger, Gillár, Kubový, Bučík, Cipar, Osvald, Voříšek, Hájek, D.Grošov, (Olšák)

03.10.2015
Hády - Parodia 2:6 (1:4)
(Štainer 2-Hájek 4, Cipar, Bučík)
Učebnicový příklad toho, jak správně používat time-out.
Za stavu 0:1 a s hrou ve stylu "kluci, hurá za ním" si hráči Parodie vyžádali oddechový čas, zklidnili se, zarozumovali a ještě do poločasu zápas otočili.
Nakonec z toho byla zasloužená výhra.

17.10.2015
Parodia - Gepard 2:4 (2:2)
(Cipar, Hájek-Havlíček, Hanák Ji., Máca, Kabát)
ŽK: Hájek(P), Hanák Ja.(G)
Učebnicový příklad toho, jak nesprávně používat time-out.
Ve druhém poločase za stavu 2:2 proběhly napříč Parodií hlasité úvahy o oddechovém čase, leč nakonec z nich sešlo.
Cca za dvacet vteřin od těchto úvah jsme inkasovali.
Nutno alibisticky dodat, že Parodia odehrála zápas v pěti lidech a Gepardy dost potrápila.

17.10. 2015
kaPPle - Parodia 8:3 (4:1)
(Dohnal 5, Vančura, Holešovský, Hrůza-Cipar, Hájek, Osvald)
ŽK: M.Grošov(P)
Druhý zápas odehraný v pěti lidech.
Někteří hráči Parodie dali po zápase najevo částečnou spokojenost s hrou a množstvím vytvořených gólových příležitostí, což - v ten den přísný - Dušan rázně utnul nekompromisním konstatováním: "Prohráli jsme o pět gólů, tak tady z toho nedělejte melodrama." :)

24.10.2015
HLT club - Parodia 5:1 (4:1)
(František 2, Potrusil 2, Bruha-Osvald)
Na tento zápas nebude v dobrém vzpomínat Láďa Olšák, jehož příběh by se s trochou nadsázky dal shrnout do následujícího rámce:
"pomoc Parodii - běhání - nahrávky - křeče - jedna střela - zranění - konec kariéry".
Ono zranění navíc nebylo způsobené protihráčem, nýbrž zrádným "kanálkem", který potměšile a poněkud nesmyslně číhá někde u vápna.

Bylo v něm všechno:
Rychlý gól (D. Osvald), tradiční schopnost Parodie přijít o slibný, tentokrát dvougólový náskok, méně tradiční schopnost Parodie nezpanikařit a soustředit se na hru, podařené akce a přihrávky, bojovnost, penalta (Dušan s přehledem), desítka (Dušan s přehledem), hattrick sestavený ze samých krásných gólů (Peťa Hájek).
Euforické zakončení podzimní části sezóny.
Sestava kompletní, zraněný Kokr přítomen na lavičce, zápas odchytal Fickyn.

Zajímavostí podzimu je skutečnost, že všechny tři naše výhry skončily stejným výsledkem, 6:2.

V zimní přestávce se povedlo zrealizovat na poměry Parodie nevídanou věc - pravidelné tréninky. Hrálo se každých čtrnáct dní v tělocvičně ZŠ Blažkova.

Účast byla zpravidla hojná, nasazení vysoké, herní kvalita solidní, nálada dobrá a do Prádelny co by balónem dokopnul a zbytek dosprintoval.
Všechny tyto veskrze pozitivní skutečnosti se však - paradoxně - neblaze odrazily v nadcházející jarní části sezóny. Snad přehnaně vysoká míra uspokojení, snad falešný pocit psychické i herní připravenosti a kvality, snad dokonce i únava z pravidelného pohybu... :-) K tomu se přidala i absence pověstného štěstíčka, na níž se však nelze vymlouvat (během jara snad každý hráč Parodie minimálně jednou orazítkoval tyč či břevno), a nastalo bodově velmi chudé futsalové období.

16.04.2016
U Boba B - Parodia 1:0 (1:0)
(Kučera)
ŽK: Kovář(UB), M.Grošov(P)
Rozpačitý začátek jara byl poznamenán i tragikomickým příspěvkem hlavního rozhodčího, jenž zkrátil zápas cca o osm minut. Oním rozhodčím byl mediálně známý "Laďa z Bohémy" (z pořadu Ano, šéfe) a jeho tajný recept, kterým okořenil zápas, byl čitelný a vypadal zhruba takto:
"Je to už poslední špíl, borci hrajó hovno, vypadá to, že za chvilu začne chcat, tož to fóknu dřív, voni si toho nevšimnó."
Hráči Parodie si toho všimli, po zápase vypukla rozčarovaná diskuze a Laďovy argumenty nebyly příliš přesvědčivé. V podstatě se zmohl jen na jeden, a to ten, že můžeme být rádi, že nám nevyloučil Kokra (za ruku mimo pokutové území), což sice se zkrácením zápasu nikterak nesouviselo, ale byl to fakt.
Stejně jako skutečnost, že si Parodia body nezasloužila, protože hráči U Boba B byli lepší, měli spoustu šancí a více ze hry.

07.05.2016
Parodia - Hády 1:4 (0:1)
(Hájek-Štainer 3, Stach)
ŽK: Pitrocha(H)
V literárněvědné terminologii by byl tento zápas označen jako "moment zklamaného očekávání".
Hráči Parodie se sice snažili, ale bylo to trochu těžkopádné se spoustou nepřesností a několika neproměněnými šancemi. Naopak soupeř prostřednictvím svého robustního a technicky velmi zdatného útočníka nekompromisně trestal. Hády nám tak oplatili podzimní porážku.

21.05.2016
Parodia - kaPPle 2:6 (1:3)
(Hájek, Kubový - Dohnal 4, Trávníček, Odehnal)
Tak jako na podzim přinesl zápas s tímto soupeřem spoustu gólů, z nichž většina skončila v naší síti. Superstřelec Dohnal, pravděpodobně nejproduktivnější sniper, proti kterému jsme kdy hráli, nám dal tentokrát "jen" čtyři góly a později se stal se 70 (!) brankami nejlepším střelcem celé soutěže.
Za Parodii se v tomto zápase trefil i Peťa Kubový, pro kterého to byl premiérový gól v dresu slavného klubu.

21.05.2016
Gepard - Parodia 8:0 (3:0)
(Máca 2, Hanák Ji.2, Kopecký 2, Kotík, Bláha)
Hra kočky s myší a pokračování jarního zmaru.

28.05.2016
Parodia - HLT club 0:5 (0:2)
(Bečica 3, Šťastný, František)
Dovršení jarního zmaru.
Soupeř nastoupil jen se čtyřmi hráči v poli a přestože věkovým průměrem výrazně převyšoval hráče Parodie, nebylo to vůbec znát. Spíše naopak.
Hra Parodie snesla přísnější měřítka jen v prvních deseti minutách, soupeř však odolal a z protiútoků tvrdě trestal. Za stavu 0:2 se psychika hráčů Parodie sesypala jak pověstný domeček z karet a soupeř ve druhé půli ještě třikrát udeřil.
Kokr už podruhé na jaře unikl červené kartě. Tentokrát ji dokonce přímo obdržel (faul na pronikajícího hráče) a odkráčel ze hřiště, po následné vášnivé diskuzi (viz foto) a zásahu staršího z obou rozhodčích však mladý sudí kartu odvolal a Kokr vyfasoval jen žlutou.
Starší, zkušený rozhodčí nám to po zápase vysvětlil:
"Mladej píská velkej fotbal, je moc horlivej, ten cit pro hru do sebe musí ještě dostat."
Je potřeba dodat, že tahle situace byla jediným pozitivem celého zápasu a že kdyby Kokr tu červenou kartu dostal, nikdo by proti tomu nemohl nic říct.

11.06.2016
Parodia - Kobas 6:3 (1:2)
(Cipar 2, Hájek 2, Bučík, Osvald - Líška, Faistl L., Matoušek)
Jediné vítězství a taktéž jediné body získané během jarní části sezóny.
Zasloužené, odmakané, euforické.
Pojďme si tento zápas trochu rozpitvat:
Poprvé na jaře jsme nastoupili v červených dresech a přinesly nám štěstí.
V první půli otevřel Dušan skóre přesnou střelou k tyči a vypadalo to slibně, soupeř však ještě do poločasu otočil.
Hráči Parodie nezazmatkovali a trpělivě dobývali soupeřovu bránu, dařily se přihrávky a nekupily se chyby. Kobas jich naopak pár udělal a to rozhodlo.
Soupeřův hráč "Rasputin" (který jinak hrál výborně) nešťastně "namazal" míč Peťovi Hájkovi přímo před svou vlastní bránu a útočník Parodie chladnokrevně proměnil - 2:2.
Za chvíli slavil úspěch aktivní presink hráčů Parodie (futsalový světe, žasni a div se): míč se dostal k Dušanovi, ten poslal přesnou přihrávku na D. Osvalda, který, opět chladnokrevně, nezaváhal - 3:2.
Kobas se vrhl do útoku, z čehož vyplynula pěkná breaková kombinace Parodie: po ose Cipar - Hájek - Cipar posledně jmenovaný pečlivě uklidil míč do prázdné brány - 4:2.
Následně byl Peťa Hájek faulován při průniku do pokutového území Kobasu a přišla penalta, kterou sám s přehledem proměnil - 5:2.
Hráčům Kobasu se ještě povedlo vstřelit gól, což je motivovalo ke hře power play, a tak měla v zápase poslední slovo 1.FC Parodia, která udeřila ještě jednou, když Fickyn unikl obráncům a do prázdné brány pečetil - 6:3.
Jediné jarní vítězství podpořil výborným výkonem v bráně Bendys.

11.06.2016
Musketeers - Parodia 4:1 (3:0)
(Kowalczyk 2, Rozsíval 2 - D.Grošov)
Dobře hrající Mušketýři nám oplatili podzimní porážku.
Zápas však přesto přinesl velké pozitivum, kterým byl výkon Parodie ve druhém poločase - dost dlouhou dobu jsme drželi Mušketýry v zámku, zazvonilo břevno, zazvonila tyč, dařily se kombinace. Z velkého tlaku jsme vytěžili jen jeden gól, který však byl výstavní - Dušan poslal pěkný oblouček za soupeřovu obranu a D. Grošov jemně hlavou tečoval míč do sítě.